نرم افزار Enovia Smarteam

بعد از گذشت چند سال از شکل­گیری و تعریف مفاهیم راهکار PLM، برای اولین بار شرکت Dassault System با همکاری شرکت IBM در سال 2000 اولین مجموعه نرم‌افزاری مدیریت چرخه عمر محصول را با نام 3DPLM.1 یا مدیریت سه ­بعدی چرخه عمر محصول به ‌صورت کلاینت سرور به بازار جهانی عرض نمود.

نسخه 3DPLM.1 همان نسخه‌ای است که خیلی از شرکتهای داخلی، تنها از کلاینت‌های مجزای آن استفاده می‌کنند که معروف‌ترین نرم‌افزار آن Catia.V5 است که می­توان از آن بدون اتصال به سرور استفاده کرد.

این مجموعه شامل نرم افزارهای زیر است:

1- Catia.V5

Computer Aided Three-dimensional Interactive Application version

2- CAA V5

Component Application Architecture version

3- Delmia.V5

Digital Enterprise Lean Manufacturing Interactive Application version

4- Enovia-Smarteam

Enterprise in Ovation VIA version

در این مجموعه برای اولین بار نرم‌افزار Catia یکپارچگی کامل و قدرتمندی بین منابع انسانی، ابزارها، روش‌ها، منابع طراحی و مهندسی و ساخت را در یک فرایند صنعتی ایجاد کرد و باعث افزایش دقت طراحی و کاهش خطاهای انسانی در طراحی، پرورش خلاقیت و نوآوری، کاهش زمان طراحی، بهینه کردن طرح، کاهش زمان تولید، افزایش کیفیت محصول، افزایش سوددهی، به اشتراک گذاشتن دانش فنی در فرایندهای صنعتی، ارتباط مستقیم بین طرح سه بعدی مجازی و محصول واقعی و کاهش حلقه های طراحی شد.

در این مجموعه نرم‌افزار Delmia به‌منظور طراحی، ساخت و شبیه سازی کلیه سیستم ها و اجزاء سلول های رباتیک و همچنین طراحی و شبیه سازی خطوط تولید، طراحی، شبیه سازی و آنالیز ارگونومی انسان برای شرایط کاری مختلف مانند مونتاژ، نصب و نگهداری و تعمیرات، ایجاد مدارک و خروجی ها در فرمت‌های مختلف، طراحی و شبیه سازی و راه اندازی کلیه سیستم های خطوط تولید به‌ صورت مجازی و هوشمند جهت بررسی و debug کدهای برنامه‌های اتوماسیونی استفاده شد.

نرم‌افزار Smarteam نیز جهت مدیریت اطلاعات و یکپارچه ­سازی فعالیتها در حوزه‌های کاری مفاهیم مدیریتی PLM ازجمله مدیریت داده­ها، پروژه‌ها، منابع انسانی و لیست های مواد و تغییرات مهندسی در یک محیط واحد و مرتبط مورد استفاده قرار گرفت.

نرم‌افزار Smarteam به کاربران اجازه کنترل و مدیریت دسترسی به خصیصه های فکری اسناد خود را می‌دهد. با تخصیص نقشها و سطوح دسترسی مختلف به اطلاعات در چرخه PLM، افراد سازنده می‌توانند زمانی که محتوا ایجاد می‌شود، آن را مدیریت، دسترسی و کنترل کنند و با تکنولوژی Secure3D از کپی و سرقت آن جلوگیری می‌کنند.

جهت آشنایی بیشتر با محیط نرم افزار دموی زیر را مشاهده نمایید:

پخش ویدیو