مجموعه نرم افزاری Simcenter

مجموعه نرم افزاری Simcenter همانند یک آزمایشگاه واقعی اما به شکل مجازی به مهندسین کمک می نماید تا به طور تخصصی تمامی امور شبیه سازی، تحلیل و تست انواع سیستم ها را در یک مجموعه یکپارچه، تحت پلتفرم PLM شرکت زیمنس (کاملاً یکپارچه با نرم افزارهای Teamcenter، NX، SolidEdge) انجام بدهند.

این مجموعه جهت تأیید عملکرد محصول با رویکرد Digital Twin به طور منحصر به فرد با استفاده از شبیه سازی سیستم، تحلیل و تست به مهندسان کمک می کند تا عملکرد محصول یا سیستم را در تمام ویژگی های مهم در کل چرخه چرخه محصول پیش بینی کنید و با ترکیب شبیه سازی های مبتنی بر فیزیک و بینش های بدست آمده از تجزیه و تحلیل داده ها بتوانید طراحی را بهینه کرده و نوآوری در سبد محصولات را افزایش بدهید.

به طور مشخص حوزه های کاری مجموعه Simcenter عبارتند از:

1- مهندسی سیستم

پیش بینی عملکرد سیستمهای چند تخصصی در مرحله طراحی مفهومی با استفاده از ابزارهای موجود از جمله کتابخانه های کامل، جامع و از پیش آماده شده در مجموعه Simcenter به مهندسان سیستم کمک می نماید به طور موثری مدلهای واقع گرایانه ساخته و و به مدل‌سازی، شبیه‌سازی و تجزیه و تحلیل سیستم‌های مکاترونیک چند تخصصی و همچنین ارزیابی و اعتبارسنجی استراتژی‌های کنترلی بپردازند و به این وسیله در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنند. این نرم افزار با ارائه راهکارهای خاص خود باعث افزایش کیفیت طراحی در زمانی کوتاه می‌شود و مهندسان را قادر می‌سازد تا انتخاب‌هایی صحیح و مناسب داشته باشند.

مجموعه ابزارهای ارائه شده در این نرم افزار برای مدل‌سازی، شبیه سازی و تجزیه و تحلیل سیستم‌های مکاترونیک کاربرد دارند. مدل‌های طراحی شده با استفاده از معادلات تحلیلی غیر خطی وابسته به زمان که رفتار سیستم‌های هیدرولیک، پنوماتیک، حرارتی، الکتریکی و مکانیکی را نشان می‌دهند، توصیف می‌شوند؛ همچنین برای طراحی مدل‌های شبیه سازی، مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها در دسترس است که حاوی اجزای از پیش تعریف شده‌ای برای دامنه‌های فیزیکی متفاوت هستند.

2- تحلیل CAE

حوزه ­های کاری بخش CAE در مجموعه Simcenter شامل تحلیل اجزای محدود (FEA)، دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)، دینامیک چند جسمی (MDB) و بهینه سازی است. با ابزارهای موجود و کاملا یکپارچه می توان به راحتی انواع تحلیل های معمول استاتیکی و تحلیل تنش، تحلیل دینامیکی و مدل­سازی مکانیزم، تحلیل سیالاتی و انتقال حرارت و در کل انواع شبیه سازی، اعتبار سنجی، و بهینه سازی به منظور کمک به تصمیم گیری تیم طراحی را در این مجموعه انجام داد.

 

3- تست های فیزیکی

مجموعه Simcenter یک محیط کامل و یکپارچه برای مهندسی مبتنی بر آزمون جهت دستیابی به شبیه سازی های دقیق و مؤثر را با استفاده از ابزارهای تست مجازی ارائه می دهد. این نرم افزار بدون شک کامل‌ترین ابزار آنالیز مهندسی بوده و تقریباً تمامی فرآیندهای پیچیده مهندسی را می‌توان به آسانی در آن تست نمود و به گونه‌ای طراحی شده که شما را قادر می‌سازد تا بدون از دست رفتن اطلاعات، تست‌های غیر مخرب انجام داده و زمان آنالیزها را به حداقل برسانید.

 

4- صحه سنجی طراحی

مجموعه Simcenter شامل یک چارچوب تحلیل داده چند رشته ای کارآمد و آسان برای استفاده است که به راحتی با ابزارهای طراحی و شبیه سازی موجود یکپارچه می شود زیرساخت های محاسباتی با کارایی بالا را مورد استفاده قرار می دهد و در نتیجه پیش بینی عملکرد و تصمیمات اصلاح و بازبینی طراحی را با یکپارچگی موجود خود بین نرم افزارهای CAD-CAM تسریع می نماید.

 

5- مدیریت داده های شبیه سازی

مجموعه Simcenter جهت مدیریت و آنالیز داده ها و اشتراک گذاری آنها در سراسر چرخه عمر محصول با نرم افزار Teamcenter اینتگریشن می­شود. با این قابلیت نتایج شبیه سازی­ و تحلیل در انبار داده ذخیره شده و نتایج آن در قالب انواع نمودارهای مقایسه ای بین نتایج مختلف در سراسر چرخه حیات محصول به شکل آنلاین بروزرسانی و در اختیار مهندسان در حوزه های مختلف با توجه به سطوح دسترسی تعریف شده قرار می گیرد. در نتیجه با این قابلیت سازمان ها با ثبت و مدیریت داده ها و فرایندها می توانند مدیریت دانش و ارزش بلند مدت ایجاد کنند و به طور موثر داده های شبیه سازی پیچیده را مدیریت نمایند.

 

6- مهندسی و خدمات مشاوره

با استفاده از مجموعه Simcenter، شرکت­ها می توانند قابلیت های خود را در حوزه مهندسی محصول گسترش داده و مشکلات طراحی  را حل نمایند در نتیجه سازمان دارای با یک تیم انعطاف پذیر در علوم چند تخصصی، همه کاره و با استعداد از کارشناسان مهندسی می شود که می تواند کسب و کار خود را در حوزه مهندسی و خدمات مشاوره ای به شرکت های دیگر توسعه بخشد.

 

پخش ویدیو