نرم‌افزار Delmia

نرم­افزار Delmia.V6 جهت شبیه­سازی مجازی فرایند ساخت و تولید در راهکار PLM مورد استفاده قرار میگیرد. این نرم­افزار نوآوری مبتنی بر همکاری آنلاین را برای تمامی افراد در چرخۀ تولید، از شروع فرایند مجازی و تعریف سیستم، بهینه‌سازی، زمان‌بندی و عملیات ساخت گرفته تا تعمیرات و نگهداری در سیستم‌های تولیدی واقعی را ارائه می‌دهد و با استفاده از مدیریت چرخۀ عمر تولید (MLM) مبتنی بر همکاری آنلاین در دنیای سه­بعدی مجازی تمام بخش‌ها را در یک سیستم واحد هماهنگ می‌کند.

 

 

 ­Delmia.V6 یک نرم‌افزار مهندسی قدرتمند در زمینه طراحی مجازی کارخانجات و واحدهای تولیدی است و به کارخانه‌ها امکان می‌دهد که ماه­ها قبل از تولید­، در زمان طراحی محصول­، مهندسان، مدیران و سرمایه گذاران بتوانند محصول را ازنظر کاربرد، هزینه تولید و نیاز مشتری و دیگر پارامترها در یک محیط کاملاً سه­­بعدی (3D) بررسی کرده و کل فرایند تولید را به‌صورت سه‌بعدی (3D) مشاهده نمایند؛ سپس با توجه به تمامی مراحل، منابع و سیکل­های تولید تعریف‌شده­، دستورالعمل تولید به‌صورت فیلم ­و اسلاید و گزارش به فرمت HTML تهیه کنند.

این نرم­افزار به مدیران امکان تصمیم‌گیری صحیح و به‌موقع را با دسترسی به اطلاعات به‌روز شدۀ چرخۀ عمر تولید می‌دهد و فرایند مهندسی محصول را برای دستیابی به حداکثر بهره‌وری تولید، حداقل هزینه، کیفیت مطلوب و کمترین زمان لازم برای عرضه، مهیا می­سازد. از جمله مزایای استفاده از این نرم افزار در حوزه­های مختلف می‌توان به ایجاد نوآوری مبتنی بر همکاری آنلاین و جهانی، شکل­گیری تجربه‌ای از شکل واقعی محصول در سازمان، ایجاد پلتفرم واحد PLM برای مدیریت مالکیت معنوی محصول، ایجاد فضای همکاری و خلاقیت آنلاین، ایجاد آمادگی برای انجام فرایندهای تجاری در راهکار PLM و صرف هزینۀ کمتر مالکیت یا بازگشت سرمایه نام برد که در زیر توضیحاتی در مورد آنها بیان می­شود.

 

 

ایجاد نوآوری مبتنی بر همکاری آنلاین و جهانی

Delmia.V6 اطلاعات تولید و ساخت را در دسترس تمام سازمان قرار می‌دهد. با پلتفرم واحد و قدرتمند V6­، نفرات لازم در راهکار PLM دسترسی سریع به افراد، تیم‌ها، مالکیت معنوی و دارایی‌های تولید را دارند؛ درنتیجه خلاقیت و اشتراک­گذاری با گسترش شبکه دانش بوسیلۀ همکاری آنلاین افراد، تسریع می‌شود.

 

شکل­گیری تجربه‌ای از شکل واقعی محصول در سازمان

با تغییرات گسترده در ساختار سه بعدی و منحصر به ‌فرد داده‌های مرتبط با ساخت محصول، پلتفرم V6 محیط PLM سه­بعدی را برای مکانیابی، مشاهده و مجوزدهی به مالکیت معنوی در مراحل ساخت را فراهم کرده است. علاوه بر این، محیط سه بعدی مجموعه 3DExperience فضایی کاربر پسند و تجربه جدید و تازه‌ای در برنامه‌ریزی فرایند تولید ارائه می‌دهد، بطوری­ که فرد برنامه ‌ریز با استفاده از آن می‌تواند فرآیندی با استفاده از رویکرد طبیعی و ذهنی خود در محیط سه بعدی تعریف کند.

 

 

ایجاد پلتفرم واحد PLM برای مدیریت مالکیت معنوی محصول

پلتفرم V6 تمام بخش‌ها و فرایندهای تجاری سازمان را در یک ساختار واحد به هم متصل می‌کند و به‌این‌ترتیب خلاقیت در بخش‌های مختلف مهندسی و ساخت تسریع بخشیده شده و از تکثیر اطلاعات و دانش مشابه جلوگیری می‌شود.

 

ایجاد فضای همکاری و خلاقیت آنلاین

امروزه تقاضای ساخت جهانی محصولات نیازمند استفاده از فضای همکاری ایجاد شده در پلتفرم V6 است که امکان اتصال و همکاری جهت تصمیم‌گیری بهینه را در هر مکان و زمان فراهم می‌کند. پلتفرم V6 دسترسی وب محور به تمام داده‌های تولید شامل منابع، فرایندها و مجموعه‌ها را ممکن ساخته که این امر همکاری و نوآوری در زنجیرۀ تأمین جهانی را امکان پذیر می‌کند.

 

ایجاد آمادگی برای انجام فرآیندهای تجاری در راهکار PLM

با استفاده از مفاهیم مدیریت فرآیندهای تجاری در راهکار PLM، آمادگی جهت ساخت و تولید محصول به بخش کاملی از برنامۀ مدیریت سازمان تبدیل می‌شود.

 

 

هزینه کمتر مالکیت، بازگشت سرمایه

پلتفرم V6 با کاهش زمان راه‌اندازی و نصب، نگهداری و مدیریت با سرور و پایگاه دادۀ واحد برای تمام فرآیندهای تجاری ساخت و همکاریهای مرتبط و مشترک، هزینه‌های کمتر برای بخش فناوری اطلاعات سازمان ایجاد می‌کند. همچنین معماری مبتنی بر خدمات V6 یکپارچگی و هماهنگی آسان با سیستم‌های موجود و مدل‌سازی فرایندهای تجاری بدون نیاز به مهارت برنامه‌نویسی را امکان پذیر می‌کند و از مدل تجاری سازگار شده پشتیبانی می‌کند؛ به‌این‌ترتیب سرمایۀ موردنیاز برای آموزش کاربر به کمترین مقدار خود رسیده و بهره‌وری بهینه از منابع انسانی حاصل میگردد.

پخش ویدیو