نرم افزار Biovia

بخش بسیار مهم مدل سازی، شبیه سازی و محاسبات مسائل مختلف علم پزشکی و زیستی در مجموعه نرم افزاری مدیریت چرخه عمر محصول 3DExperience توسط نرم افزار Biovia انجام می شود و کاربرد اصلی آن شبیه سازی مکانیک ملوکولی است.

این نرم افزار در کنار Simulia شبیه سازی عملکرد اجزاء بدن و سایر موضوعات چند تخصصی فیزیکی، سرعت بخشیدن به بهینه سازی و روند ارزیابی عملکرد اجزا و تجهیزات پزشکی، بررسی المان محدود قابلیت اطمینان و ایمنی مواد و محصولات قبل از ساخت و تولید نمونه های فیزیکی را به خوبی انجام داده و آزمایشگاه ها و مراکز تخصصی علوم زیستی و بیولوژی را در بخش تحقیق و توسعه قادر به ایده پردازی و شبیه سازی و مدیریت فعالیت ها و پروژه های جاری خود می سازد.

 

 

ازجمله قابلیت های نرم افزار Biovia می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. محاسبات مکانیک ملکولی (MM) با استفاده از CHARMm c41b1
  2. پشتیبانی از طیف گسترده ای از زمینه های نیرو، از جمله CGenFF, charmm36, charmm27, charmm22, CHARMm, CHARMm-polarH, CFF, MMFF
  3. پشتیبانی کامل از مکانیزم پارتیشن CHARMM
  4. یونیزاسیون سریع و دقیق پروتئین و pKs باقی مانده با استفاده از مدل حلال CHARMm  متولد شده (GB)
  5. ارائه روش سریع حلال آب آشامیدنی با ضد یون های اختیاری مناسب برای سیستم های بسیار بزرگ مولکولی

 

 

شرکت Medtronic یکی از بزرگترین شرکت فناوری پزشکی جهان در حوزه های قلب و عروق، دیابت و بیماری های عضلانی و اسکلتی با بکارگیری تکنولوژی PLM در بخش تحقیق و توسعه خود، پروژه های موفق علمی زیادی را انجام داده و به موارد زیر دست پیدا کرده است:

  • کاهش زمان انجام پروژه های علمی و تحقیقاتی با مدیریت بهینه و یکپارچه فرآیندها و منابع
  • افزایش ضریب اطمینان با استفاده از قابلیت شبیه سازی مجازی عملکرد واقعی موضوعات پزشکی

 

 

همچنین در Biovia تمامی ابزارهای پژوهشی، تحقیقاتی و صنعتی در حوزه علوم زیستی و مهندسی یک سازمان بزرگ که به شکل یکپارچه با یکدیگر در ارتباط هستند دیده شده و نیاز به نرم افزار دیگری در انجام پروژه های عظیم تحقیقاتی، مهندسی و صنعتی نخواهد بود.

 

 

یکی دیگر از مزایای نرم افزار Biovia ایجاد آزمایشگاهها، شبیه سازی ها و تست و تحلیل به شکل مجازی است که در این بخش باعث کاهش هزینه های خدمات آموزشی سازمان و افزایش سود می شود.

همچنین توانایی سازمان در شبیه سازی انواع عمل های جراحی، تحلیل تاثیر دارو روی بدن و  افزایش ضریب اطمینان و عمر کارکرد تجهیزات پزشکی، کاهش زیاد خطاهای انسانی در علوم زیستی، افزایش بهره وری، بهبود کیفیت و انطباق، کاهش هزینه ها و سرعت بخشیدن به عرضه محصول یا خدمات به مشتری از جمله مزایای دیگر نرم افزار Biovia است.

 

 

 

در نتیجه با استفاده از این نرم افزار چهار پارامتر مهم هزینه، زمان، کیفیت و سود بطور کامل بهینه سازی شده و در بخش های مختلف چرخه عمر محصول باعث پیشرفت سازمانی می شود.

تیم های مختلف سازمان به شکل کاملاً یکپارچه می توانند با استفاده از روش های نوین در سراسر چرخه عمر محصول از ایده اولیه تا تولید و تجاری سازی محصولات و یا تحقیقات علمی، مدیریت دسترسی، سازماندهی، تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاری اطلاعات علمی را انجام دهند.

 

 

جهت آشنایی بیشتر با نرم افزار دموی زیر را مشاهده نمایید:

پخش ویدیو