سفارشی سازی و توسعه

سفارشی سازی و توسعه سیستم‌های یکپارچه PLM و ERP مطابق با نیازها و الزامات صنایع کشور امری مهم و ضروری در استقرار این مجموعه‌های نرم افزاری تلقی می‌شود. متخصصین نرم افزار و فرآیند شرکت توسعه فناوری ویرا گستر با به کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا در کنار دانش بومی قادر به سفارسی سازی و توسعه این سیستمها در تمامی حوزه‌های کاری هستند.

از آنجا که سیستمهای یکپارچه جهانی، به صورت مستقل از صنعت و یا اصطلاحاً Generic طراحی می‌شوند، امکان استفاده از آنها در تمام صنایع موجود مانند، خودروسازی، کشتی سازی، نظامی، بهداشت و درمان، ساختمان و عمران، زنجیره تأمین و غیره وجود دارد. به همین دلیل یکی از فاز های بسیار مهم در هر پروژه پیاده سازی سازمانی PLM یا ERP، ایجاد انطباق کامل در سیستم نرم افزاری با صنایع هدف بوده که با هدف تحت کنترل قرار گرفتن اطلاعات مهندسی توسط سازمان مطابق با نیازها و الزامات محصول، بهبود تعاملات سازمانی و یکپارچگی سیستم و فرآیندها صورت می‌گیرد.

با انجام این فاز امکان پایش فرآیندهای توسعه محصول و اندازه گیری شاخص‌های آن، جهت واکنش سریع نسبت به درخواست‌های تغییر و نیازها و در نتیجه بهبود بهره‌وری و افزایش قدرت تصمیم گیری و پیش بینی علمی در پروژه‌ها فراهم می‌شود.

این موضوع امری بسیار مهم و ضروری و شاید از اصلی‌ترین بخش‌های استقرار این سیستم‌ها است که اگر به درستی صورت نپذیرد می‌تواند هزینه‌های جبران ناپذیری به بهره وری سازمان، هزینه‌های جاری و نحوه کارکرد یک سیستم یکپارچه وارد کرده و درنتجیه باعث عدم موفقیت استقرار آن شود.

از جمله فعالیتهایی که ما در زمینه خدمات سفارشی سازی و توسعه سیستمهای یکپارچه انجام می‌دهیم، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. ایجاد Data Schema خاص صنعت یا سازمان هدف، شامل افزودن اشیاء داده‌ای مورد نیاز و جدید یا افزایش و تغییر صفات داده‌ای اشیاء موجود در سیستم.
 2. طراحی فرمهای سازمانی جدید و تغییر در فرمهای استاندارد موجود با هدف انطباق بیشتر با سازمان.
 3. تعریف گردش کارهای سفارشی شده مطابق با فرمهای سازمانی جدید و حصول اطمینان از صحت اجرای فرآیند و تراکنش.
 4. ایجاد تغییرات متنوع در رابط کاربری نرم افزار با هدف تجمیع امکانات در میزکارهای اختصاصی واحدها و کاهش مدت زمان مورد نیاز جهت دسترسی سریعتر به قابلیتهای مرتبط با هم.
 5. سفارشی سازی انواع جداول استاندارد BOM و افزودن داده‌های مورد نیاز، با هدف رعایت استانداردهای سازمانی در زمینه ارائه لیست مواد.
 6. تغییر یا افزایش انواع فیلدهای داده‌ای خاص مانند واحدهای اندازه گیری، واحدهای شمارش، حالات فرآیندی و انواع مرجع مطابق با نیاز سازمان.
 7. فراهم سازی امکان استفاده از زبان و اعداد فارسی در بخشهای مختلف نرم افزار.
 8. ایجاد قابلیت استفاده از تاریخ شمسی در بخشهای مورد نیاز نرم افزار مانند فرمها، جداول، گزارشات و غیره.
 9. طراحی گزارشات اختصاصی جهت دریافت اطلاعات دلخواه با قالب استاندارد سازمان.
 10. تغییر در سطوح امنیتی نرم افزار یا ایجاد مکانیزمهای احراز هویت سفارشی سازی شده و پیچیده جهت گروه‌های کاری کاربران و مدیران، منطبق با نیازهای سازمان.
 11. طراحی انواع فرآیندهای خودکار سازی ثبت و صدور یا تغییر وضعیت اسناد یا اشیاء داده‌ای، مطابق با شرایط احراز شده و نیازمندیهای سازمان مقصد.
 12. طراحی و پیاده سازی انواع سیستم‌های کدینگ استاندارد انبار، واحدهای فنی و مهندسی یا کاملاً سفارشی در قالب کدینگ تک سطحی یا چند سطحی، رسمی و غیر رسمی مطابق با استانداردهای موجود سازمان.
 13. سفارشی سازی اسناد فنی چاپی سازمان مانند انواع نقشه‌ها و اسناد آرشیوی.
 14. طراحی نرم افزارهای مورد نیاز جهت تبدیل و قالب بندی انواع اطلاعات یا دیتابیسهای موجود سازمان مانند لیستهای پرسنلی، مجوزهای دسترسی، کتابخانه قطعات استاندارد و غیره با هدف آماده سازی آنها برای ورود به سیستمهای PLM و ERP.
 15. طراحی و توسعه داشبوردهای مدیریتی جدید با هدف پایش مستمر شاخصهای تجاری یا فنی سازمان توسط مدیریت کلان.
 16. طراحی و توسعه نرم افزارهای جدید به عنوان Integration مابین سیستمهای PLM، ERP، اتوماسیون‌های اداری یا سیستمهای نرم افزاری دیگر، با هدف ایجاد جریان داده مشترک و آنلاین جهت انتقال اطلاعات بین آنها.
 17. طراحی و توسعه ماژولهای کاری جدید، جهت پوشش فرآیندهای سازمان به صورت کاملاً یکپارچه و مطابق با استانداردهای مجود در سیستمهای PLM و ERP.