صنایع دریایی

کشتی های تجاری، ناوهای جنگی پیشرفته، سازه های دریایی و یا حتی قایق های تفریحی، همگی به گونه ای طراحی می شوند تا چندین دهه در سخت ترین شرایط کاری مورد استفاده قرار گیرند. امروزه سازندگان کشتی در مقیاس بزرگ به دلیل پیچیدگی بسیار بالای فرآیند طراحی در این صنعت، به زنجیره های بزرگ تامین طراحی و توسعه تبدیل شده اند.

پیچیدگی های عملیاتی در طراحی صنایع دریایی به حدی زیاد است که شروع مفهوم طراحی نسل چهارم (4th Generation Design) با اتکا بر مفهوم کشتی سازی بنا نهاده شده است.

طراحی نسل چهارم به نوع جدیدی از نرم افزار طراحی همزمان اطلاق میشود که با استفاده از آن می توان طرح های محصولات بسیار پیچیده متشکل از میلیون ها قطعه، مانند محصولات ایجاد شده توسط صنایع خودرو سازی و کشتی سازی را مدیریت و تولید نمود.

تا قبل از ارائه مفهوم 4GD، طراحان اغلب به کار با یک ساختار مونتاژ از پیش تعیین شده از بالا به پایین محدود می شدند. 4GD الگویی انعطاف پذیر تر برای کار با داده های محصول ارائه می کند، جایی که می توانید مجموعه های سازه ای خاص را متناسب با هر کار طراحی، تجمیع نموده و بدون قفل کردن ساختار کلی اسمبلی، به تغییر و کار مشترک بر روی آنها پرداخت.
طراحی محصولات مورد استفاده در صنعت دریایی چرخه ای بسیار رقابتی بوده که برای حفظ بقا در آن، به طور حتم نیازمند سیستم های پیچیده مدیریت اطلاعاتی هستیم. کشتی های ایمن تر، تمیزتر، سبزتر و سازه های دریایی و همچنین منابع جدید انرژی، به طرز تفکر کاملاً جدیدی نیاز دارند.
استفاده از طراحی مجدد مهندسی و فرایندهای تولید، اتوماسیون و تولید ناب برای پاسخگویی به نیازهای طراحی کشتی های بزرگتر با ظرفیت بیشتر منحصر به استفاده از سیستم های PLM میباشد.

پیچیدگی های فرآیند طراحی را به سادگی مدیریت کنید.

محصولات و خدمات بی عیب و نقصی را برای حفظ اعتبار خود ارائه دهید.

مدیریت پروژه دقیق و تضمین زمان تحویل را با کنترل کامل برنامه ها بدست آورید.

با قابلیت ردیابی کامل، نیازها و الزامات را ضبط، مدیریت و پایش کنید.

با استفاده از شبیه سازی پیشرفته، قابلیت ها را در لحظه، آزمایش، بررسی و تأیید کنید.

تأثیرات تغییر در الزامات را ارزیابی، مدیریت و پیگیری کنید.

برای توسعه و ارائه محصولات پیچیده با قابلیت اطمینان بالا، از مهندسی سیستم بهره ببرید.

پخش ویدیو