نرم افزار Enovia

با پیشرفت صنایع در حوزه­های مختلف، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ برای حفظ جایگاه خود در بازار رقابتی، به سرمایه‌‌های فکری بیشتری جهت معرفی محصولات نوآورانه و موردنیاز بازار، در زمان لازم و همچنین استفاده بهینه از تمامی منابع انسانی از طراح تا تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، جهت طی روند توسعه محصول، نیازمند شدند. با ورود نرم ­افزار مدیریت کننده پلتفرم­های‌ سه بعدی به نام Enovia به عرصه تکنولوژی، سازمانها توانستند مصرف‌ کنندگان را به همراه طراحان، مهندسان، مدیران بازاریابی و مشتریان در شبکه‌‌های اجتماعی و یک پایگاه داده واحد سهیم کنند.

سیستم Enovia هسته مرکزی تشکیل­ دهنده تمامی مجموعه ­های نرم­افزاری­ مدیریت سه بعدی چرخه عمر محصول شرکت Dassualt System است.

همانطور که در شکل زیر نشان داده‌شده است این نرم‌افزار با فراهم آوردن زیرساختی تعاملی و ایجاد ارتباط و یکپارچگی بین بخش‌های مختلف در سازمان از قبیل مدیریت داده­ها، ابزارها، فرایندها و مشتریان و مصرف­ کنندگان سبب دستیابی به یک محیط یکپارچه در حوزه‌ی مدیریت چرخه عمر محصول می‌شود.

 

ادغام و یکپارچه ‌سازی سایر کلاینت­های مجموعه نرم افزاری در یک دیتابیس واحد اطلاعاتی؛ مدیریت اطلاعات محصول (PDM)، مدیریت منابع مالی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت پروژه‌ها، سفارشی ­سازی محصول بازیابی و فروش و مدیریت فرایندها از مهم‌ترین توانایی­های این نرم‌افزار بشمار می­روند. شکل زیر فلوچارت حوزه فعالیت­ها و تواناییهای Enovia.V6 را نشان می‌دهد.

 

 

1. سیستم جامع مدیریت سبد محصولات
مدیریت سبد محصولات، مديريت متمركز يك يا چند محصول است که شناسايي، اولويت‏بندي، تصويب، مديريت و كنترل پروژه‏ها، طرحها و ساير امور مرتبط با آنها را به منظور دستيابي به اهداف استراتژيك تجاري سازمان در بر مي‏گيرد. یک پورتفولیو گروهی از محصولات و مدل‌هایی است که میتوان‌ از آن‌ها برای مشاهده نقشه راه جمعی آن محصولات و مدل‌ها استفاده کرد و در نتیجه به حداکثر ارزش افزوده با مدیریت دسته جمعی و متمرکز تمامی اطلاعات و اسناد و مدارک در یک پروژه بزرگ و پیچیده رسید.

 

2. سیستم جامع مدیریت برنامه ها و پروژه ها
در این ماژول، مدیریت دانش، الزامات، داده ها و کسب کار در کل چرخه حیات از طراحی، شبیه سازی، ساخت مجازی تا مدیریت زنجیره تامین، ارتباطات درون و برون سازمانی، عدم انطباقات و کنترل کیفیت و تحویل پروژه به شکل کاملاً یکپارچه و متمرکز انجام شده و با داشبورد قدرتمند موجود، مدیریت ارشد سازمان می تواند مشاهده کند که هر منبع انسانی و ابزاری در حال انجام کدام فعالیت در کدام مرحله می باشد. وضعیت لحظه ای پروژه و میزان تاخیر و زمان باقی مانده تا رسیدن به شاخصهای کمی و کیفی تعریف شده نیز به طور کامل قابل بررسی هستند.

 

3. مدیریت جامع پیکره بندی
در این ماژول، قالب‌های استانداردی برای بخش مهندسی و فرآيند محصولات از جنبه‌های تجاری و مفهومی تعریف شده كه مهندسان سیستم و تولید می‌توانند از آن برای ایجاد سبد محصولات و خصیصه‌های آنها استفاده كرده و بدين طريق نیاز بازار و الزامات خاص مشتری را برآورده نمايند. این ماژول قابلیت مقایسه پیکره‌بندی گونه­هاي مختلف محصول از منظر شباهت‌ها و تفاوت­های آن با سایر پیکره‌بندی‌ها را فراهم نموده و تنوع محصولات را با تعریف مفهومی از خصیصه­هاي متغير، کاهش داده و از آن­ها به عنوان چارچوبی جهت تعریف گونه­هاي متفاوت محصول استفاده میکند.

 

4. مدیریت الزامات
این ماژول، برای اطمینان کامل از اجرای صحیح و کامل استانداردها و الزامات مختلف در پروژه مانند استانداردهای جهانی، قانونی، بازخورد پروژهای مشابه و قابلیت رصد لحظه­ای اقدمات انجام­ شده در راستای اجرای این الزامات در هر گام از پروژه و فعالیت ها ایجاد شده است. در واقع الزامات تا پایینترین سطح ممکن مشخص شده و هر الزام، به فعالیت هایی در سیستم مدیریت پروژه متصل و قابلیت رهگیری لحظه ای الزام توسط مالک یا ایجاد کننده آن وجود دارد. حصول اطمینان سازمان از اجرای دقیق استانداردها به خصوص در حوزه طراحی و مهندسی از مزیت­های کلیدی این ماژول به حساب می آید.

 

5. مدیریت لیست های مواد پروژه (BOMs)
مدیریت یکپارچه انواع لیست های مواد مهندسی (EBOMs)، تولیدی (MBOM) و سرویس و نگهداری (SBOM) در سطح کل سازمان، از قابلیت های این ماژول است. این قابلیت، باعث یکپارچه سازی لیست­های مواد در سازمان شده و در نتیجه تمامی واحدهای سازمان مانند برنامه­ریزی تامین، بازرگانی، تولید و غیره از یک لیست مواد مهندسی که به شکل لحظه ای بروزرسانی میشود استفاده می نمایند. لذا، دیگر نیازی به ارسال فایل های آفلاین به شکل جزیره­ای بین واحد مهندسی با دیگر واحدها نبوده و کلیه سوابق مهندسی، تامین، مالی، تغییرات و آرشیو در هر قطعه ذخیره و قابل مشاهده برای تمامی پرسنل سازمان با توجه به سطوح دسترسی می باشد.

 

6. مدیریت تضمین و کیفیت پروژه
مدیریت Issue و Risk­ های پروژه، ممیزی و پایش تامین­کنندگان و متریال­ها، مدیریت کیفیت شامل مدیریت گزارشات مشکل توسط زنجیره تامین، پیمانکار، کارفرما و غیره، مدیریت یکپارچه عدم انطباقات پروژه (NCR)، مدیریت ادعاها، پروژه های بهبود و پیاده­سازی کامل مفاهیم بهبود مستمر از مزایای استفاده از این ماژول می­باشد.

 

7. مدیریت تغییرات مهندسی
پیاده سازی تغییرات مهندسی در سیستم Enovia مطابق با استانداردهای جهانی صورت می­گیرد. هر فرد درخواست تغییر را بر روی یک سند یا فرآیند صادر نموده و سپس این درخواست در گردش کارهای تخصصی، اعتبارسنجی شده و تحلیل تاثیرپذیری برای آن انجام میشود. پس از تایید، در قالب یک دستور تغییر جهت انجام به واحد مربوطه ارسال شده و افراد تعیین شده، تغییرات را اعمال و به طور خودکار نسخه جدید سند ایجاد و جهت تایید در فرآیندهای مربوطه قرار خواهد گرفت. پس از تایید اقدامات انجام شده توسط مدیریت واحد مربوطه، به طور خودکار به فرد درخواست دهنده با مستندات پیوست اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

 

8. مهندسی همزمان
وجود یک پایگاه داده اطلاعاتی واحد در سازمان که تحت کنترل و مدیریت هسته مرکزی Enovia قرار دارد، این امکان را فراهم کرده که تیم های مختلف کاری، به صورت همزمان بتوانند با رعایت سطوح دسترسی تعیین شده، به بخش ها و اجزای مختلف یک پروژه یا محصول دسترسی داشته و صرفا به انجام فعالیتهای منحصر به خود بپردازند. این قابلیت تا حد بسیار زیادی به از بین رفتن تاخیر های مرتبط با تقدم و تاخر فعالیت ها یا قفل شدن اسناد مادر، کمک کرده و امکان استفاده از حداکثر ظرفیت نیروی انسانی را برای انجام فعالیت ها به صورت همزمان ایجاد مینماید.

 

9. مدیریت زنجیره تامین و ارتباطات سازمان
این ماژول وظیفه مدیریت، پایش و ممیزی تامین کنندگان، مدیریت RFQ ها و ارتباط آنلاین با تامین کنندگان، به اشتراک گذاری کنترل شده اطلاعات مورد نیاز با تامین کنندگان و شرکتهای همکار، مدیریت ظرفیت، برنامه زمانبندی تحویل، بازرسی مطابق با الزامات استانداردی و ایجاد پورتال ویژه همکاران خارج از سازمان جهت کار بر روی پروژه مشترک را دارد.

 

10. ایجاد انجمن و میز کار پرسنلی و مدیریتی
از جمله قابلیت های این بخش میتوان به ایجاد انجمن­های علمی، تیمی، مدیریتی و سازمانی جهت اشتراک آسان اطلاعات، ایده ها، نظرات و اجرای مدیریت دانش سازمانی اشاره نمود. طراحی میز کارهای سفارشی نقش محور مدیریتی و پرسنلی، جهت مشاهده اطلاعات آنلاین، تحلیل و آنالیز اطلاعات و دسترسی آسان به مدلهای سه بعدی و قطعات در هر مکان و زمان با توجه به سطوح دسترسی تعیین شده نیز از مزایای این ماژول است.

 

 

پخش ویدیو