نرم افزار SAP S/4 HANA

در سراسر جهان، SAP S / 4HANA به سرعت در حال تبدیل شدن به موفق‌ترین سیستم ERP است. S­/­4HANA چهارمین مجموعه ERP است که توسط SAP ساخته شده است. محصولی جدید که نسل آینده نرم افزاری‌های تجاری را ارائه می‌دهد و نرم افزاری ساده برای مدیریت داده‌های بزرگ است که به گونه‌ای طراحی شده است که به شما در مدیریت ساده کسب و کار در عصر جهانی شدن به شکل دیجیتالی کمک می‌کند. هسته مرکزی مجموعه نرم افزاری SAP HANA از ابتدای سال 2011 شکل گرفت و در عرض 4 سال به مجموعه کامل نرم افزاری جهت مدیریت و برنامه ریزی منابع تولید تبدیل شد.

در این سال‌ها شرکت‌های بزرگی جهت برطرف کردن نیازهای خود در زمینه انبارداری، مدیریت امور مالی و سیستم‌های معاملاتی و پردازش داده‌های عظیم سازمانی از آن استفاده کردند. مجموعه تجاری S­/­4 HANA برای مدیریت و پشتیبانی از مدلهای داده، بدون شاخص و مبتنی بر پلت فرم بومی دیتابیس HANA است که مهمترین ویژگی آن تجزیه و تحلیل داده‌های سازمان به شکل پیشرفته، عدم تأخیر در پاسخ بانک اطلاعاتی، از بین بردن پیچیدگی غیر ضروری سخت افزاری، پردازش موازی و متراکم سازی داده، ها است.

 

 

سیستم یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی SAP ERP متناسب با نیازهای عملیاتی هر سازمان راه حل‌های مختلف و کاملاً اعطاف پذیر ارائه می‌دهد. از جمله حوزه‌های عملیاتی سازمان که با استفاده از این مجموعه به شکل کاملاً یکپارچه مدیریت می‌شوند عبارتند از:

 

 •  مدیریت امور فنی و ستادی (مدیریت پروژه و سبدمحصولات، وارینتها، تغییرات مهندسی، دانش، اسناد و مدارک و…)
 • مدیریت امور مالی و مالیاتی (مدیریت فروش، خرید، قراردادها، بودجه، حسابداری، کنترلینگ و بها تمام شده، مدیریت نقدینگی و….)
 • مدیریت تولید (مدیریت برنامه ریزی تولید، مواد و ردیابی آن، نگهداری و تعمیرات، سفارشات و منابع و ….)
 • مدیریت لجستیک (مدیریت منابع انسانی، زنجیره تأمین، انبار، حمل و نقل و …)
 • مدیریت ارتباط با مشتری (مدیریت ارتباط با پیمانکـاران، بازریابی و …)
 • مدیریت تضمین و کنترل کیفیت (انطباقات مواد، ممیزی مواد، تأمین کنندگان و سازمان و …، ایمنی و بهداشت و…)

 

از جمله ویژگی‌های خاص S­/­4HANA با دیتابیس بومی خود در مقایسه با نسل‌های قبلی SAP ERP عبارتند از:

 

 1. معماری منحصر به فرد آن که کاملاً در تضاد با بانک‌های اطلاعاتی کلاسیک است که در بحث ذخیره سازی و امکان تجزیه و تحلیل و محاسبات داده‌ای بسیار سریعتر عمل می‌نماید.
 2. این مجموعه نرم افزاری به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا در جهان دیجیتالی به شکل کاملاً یکپارچه کار کنند که این قابلیت عامل محرک اصلی برای مشاغل مختلف جهت استفاده از SAP ERP در طول سالها بوده است.
 3. ساده سازی گسترده نرم افزار نسبت به سیستم‌های قدیمی که رسیدن به اهداف کسب و کار سازمان را با بهره گیری از تکنولوژی مدیریت اطلاعات و فناوری اطلاعات به ارمغان آورده و از لحاظ ساده‌سازی، افزایش کارآیی و قابلیت‌های جدید بسیار پیشرفته است. در حقیقت، سادگی یکی از ویژگی‌های اصلی SAP است که در پلتفرم ECC آن را به ارمغان آورده است.SAP S­/­4HANA با بهره گیری از قدرت پایگاه داده بومی خود در هسته مرکزی، امکان متمرکز کردن منابع سخت افزاری و شبکه را فراهم می‌کند و به عنوان هسته دیجیتالی برای ساده سازی فرایندهای تجاری عمل می‌کند و هزینه‌های تعمیر و نگهداری، ارائه سریعتر گزارشات و دسترسی سریع به اطلاعات را فراهم می‌نماید.
 4. این مجموعه دارای اینترفیس بسیار کاربر پسند با طراحی مدرن برای یک تجربه کاربری کاملاً نوآورانه است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی به صفحات نمای کلی، لیست کارها و گزارش‌ها مورد نیاز دسترسی پیدا کنند.
 5. سهولت استفاده یکی دیگر از ویژگی‌های این مجموعه است. رابط کاربری این مجموعه به طور خاص طراحی شده است تا بسیار بصری، شخصی، پاسخگو و ساده باشد که به کاربران امکان می‌دهد بسیار سریع به جزئیات مورد نیاز دسترسی پیدا کنند.
 6. این مجموعه با افزایش عملکرد سازمان را قادر می‌سازد تا با برنامه ریزی، افزایش توان اجرایی، مدیریت گزارشات و تجزیه و تحلیل بر اساس داده‌های آنلاین افزایش سود عملیاتی و استراتژیک داشته باشد و خدمات بهتری به مشتری‌های خود ارائه دهد.
 7. این مجموعه باعث افزایش اثربخشی هزینه‌ها و نوآوری در فرآیندهای عملیاتی سازمان می‌شود تا آنجا که راندمان و بهره وری سازمان را افزایش داده و با قابلیت تجمیع تحلیل و گزارشات مختلف در یک مجموعه واحد باعث تصمیم گیری بهتر مدیران درخصوص کسب و کار خود می‌شود.

 

جهت آشنایی با محیط نرم افزار دموی زیر را مشاهده نمایید:

پخش ویدیو